Oreo tortë me tre shtresa

Koha e gatimit 30 min. / 4 orë dhe 25 minuta kohëzgjatja totale e përgatitjes

Përbërësit
2 gota biskota të bluara Oreo         
6 lugë gjalpë ose margarinë të shkrirë
2 pako puding çokollate, të përgatitura sipas udhëzimeve në paketim
1 pako me pana per embelsira (250 ml)
1/2 gotë me biskota të thërrmuara Oreo
Përgatitja

Përgatitni pudingun e çokollatës sipas udhëzimit në paketimin e tij.         
Përzini biskotat e bluara Oreo dhe gjalpin dhe vendosini në një kallëp me diametër 23 cm.         
1 1/2 gotë puding të përgatitur hidheni mbi kallëpin e përgatitur me biskotat e bluara Oreo.         
Përzieni pjesën tjetër të pudingut me gjysmën e pakos së panas dhe kremin e përzier përhapeni në mënyrë të barabartë mbi shtresën e pudingut.         
Përzieni pjesën tjetër të panes me biskotën e thërrmuar Oreo dhe përhapeni në një shtresë të tretë mbi tortë.         
Mbajeni në frigorifer për 4 orë ose derisa torta të jetë ngurtësuar.         
Shijoni ëmbëlsirat Oreo!