Трослоен Oreo тарт

Време за подготовка 30 мин./4 ч. и 25 мин. вкупно време за изработка

СОСТОЈКИ
2 шолји мелени Oreo бисквити
6 лажици стопен путер или маргарин
2 пакувања чоколаден пудинг, подготвен според упатството на пакувањето
1 пакување топинг шлаг (250 ml)
1/2 шолја кршени Oreo бисквити
ПОДГОТОВКА

Подгответе го чоколадниот пудинг според упатството на пакувањето.
Измешајте ги мелените Oreo бисквити и путерот и натапкајте ја смесата во калап со пречник од 23 cm.
1 ½ шолја од готовиот пудинг распоредете врз подготвениот калап од мелени Oreo бисквити.
Остатокот од пудингот измешајте го со половина од пакувањето шлаг и соединетиот крем распоредете го рамномерно врз слојот од пудинг.
Остатокот од шлагот измешајте го со кршените Oreo бисквити и распоредете како трет слој врз тартот.
Чувајте го во фрижидер 4 ч. или додека да се зацврсти.
Уживајте во Oreo задоволствата!