ОRЕО какао со ментол

Време за подготовка: 5 минути / Вкупно време за изработка: 10 минути. 4 шолји

СОСТОЈКИ
100 g кршени ОREO бисквити
3 шолји млеко
1/2 шолја чоколаден прелив
1/2 лажичка арома од ментол
ПОДГОТОВКА

Измешајте ги сите состојки во блендер и блендирајте на голема брзина додека смесата не се соедини. Ставете ја во подлабок лонец.
Гответе на умерен оган, често мешајќи, сè додека не се загрее убаво.
Распоредете ја количината рамномерно во 4 шолји.
УЖИВАЈТЕ ВО OREO ЗАДОВОЛСТВАТА!