Капучино топчиња

Време за подготовка: 30 минути / Вкупно време за изработка: 1 ч. и 30 минути. 48 бомбици

СОСТОЈКИ
1 1/2 лажица инстант кафе (половина оставете на страна)
1 лажица вода
200 g крем сирење, меко
300 g мелени ОREO бисквити
1 1/2 лажица цимет (половина оставете на страна)
300 g бела чоколада, стопена
ПОДГОТОВКА

Во длабок сад ставете една лажица инстант кафе со лажица вода; мешајте додека не се растопи. Додајте го крем сирењето, мелените ОREO бисквити, лажицата цимет и добро измешајте. Од направената смеса направете 48 топчиња со дијаметар од околу 2,5 cm.
Со задниот дел на лажицата искршете ги останатите гранули кафе и измешајте ги во стопената чоколада. Секое топче натопете го во мешавината од чоколада и кафе и ставете ги на плех, претходно обложен со хартија за печење, и секое топче наросете го со преостанатиот цимет.
Оставете ги топчињата во ладилник најмалку 1 час или додека не се стегнат.
УЖИВАЈТЕ ВО OREO ЗАДОВОЛСТВАТА!